Počet hvězdiček
Kategorie
Cena
Booking.com

Island

Island - nádherná země, která se od ostatních zemí trochu liší.

1. Voda na Islandu

Až budete na Islandu, jedna věc vám neujde. Pusťte v hotelu nebo apartmánu vodovodní kohoutek a zjistíte, o čem mluvím. Cítíte ten zápach? Většina ostrova zapáchá jako zkažená vejce. Není to nic hrozného a, samozřejmě, za to může síra. Na Islandu je krásné to, že oproti zbytku světa, vodu neohřívají, ale jednoduše sírovou vodu dávají lidem ihned k dispozici, protože vyvěrá přímo ze země. Ať už jste ve sprše nebo umýváte nádobí, používáte tak přitom prastaré islandské prameny.


2. Žádná fosilní paliva, ale voda

Island je schopný zásobovat celou zemi elektrickou energií z horoucí vody. Není to skvělé? I díky tomu může na tak nehostinném místě růst ve sklenících zelenina i ovoce a všechna města mají dostatek elektrické energie. To všechno navíc v zásadách eco-friendly.

3. 11 % ostrova tvoří led

Jste připraveni na ledovou turistiku? Je úžasné, když si představíte, že chodíte po ohromné mase vody, která je stovky a možná i tisíce let stará. Je to zřejmě i nejčistší voda široko daleko, jen zamrznutá v čase. Pokud se ocitnete na Islandu, nekupujte drahou balenou vodu. Pijte studenou vodu z vodovodu. Je to to nejčistší, co můžete dostat.


4. Jako na měsíci

Na Islandu si často budete připadat jako na jiné planetě. Nám se to stalo při několikahodinové procházce k vraku letadla Sólheimasandur. A nebudete sami, kdo si bude připadat jako na Měsíci. Na Islandu se totiž trénovalo i přistání na Měsíci. NASA tehdy vyhodnotila, že zvětralá islandská láva je konzistencí i vzhledem nejblíže měsíčnímu povrchu.

5. V létě světlo, v zimě tma

Během vaší letní dovolené na planetě Island si určitě všimnete jednoho zajímavého jevu. Slunce totiž jen tak nezapadne a i o půlnoci je tu světlo jako v pět večer. V zimě je to naopak. Slunce tu svítí jen pár hodin a potom na delší dobu zmizí za horizontem a krajinu přikryje tma jak v pytli.


6. Jiné pláže, než na jaké jste zvyklí

Jen velmi málo zemí na světě se může pochválit tím, že mají černou pláž. Islandské pláže (až na pár výjimek) tvoří právě tmavý písek. Koupání ale raději vynechejte. Island omývají ohromné vlny, hlavně z jihu, se kterými není radno si zahrávat.

7. Muzeum, které jinde jen tak nenajdete

I když na světě nenajdete dvě totožná muzea, všechny v zásadě nabízejí to stejné. Často v nich najdete historické artefakty z minulosti. Na Islandu mají kromě jiného i muzeum mužských pohlavních orgánů. Tedy abychom bylo přesnější, nejen mužských. Najdete tu i zvířecí exponáty.

8. Koně, jako nikde jinde

Planeta Island má dokonce svůj vlastní druh koně. Islandský kůň je nižší než jiné druhy a jeho běh vás dost možná pobaví. Místní koně totiž klusají docela jinak, než jste zvyklí.


9. Potomci Vikingů

Islanďané jsou skutečnými potomky Vikingů. Říká se o nich, že jsou to nejsilnější lidé na této planetě. My se nedivíme, vždyť žít v takto drsných podmínkách, to chce opravdu silné povahy!

10. Jazyk je velmi, velmi starý

Přijde vám islandština těžký a nesrozumitelný jazyk? Islandským jazykem mluví sotva 300 000 osob a není to ještě ani sto let, co celkový počet obyvatel Islandu překročil 100 000. To nejdůležitější, jejich jazyk neprošel změnou už tisíce let.

11. Island nezná války

Zatím, co se polovina světa účastní světových konfliktů, planeta Island válku nezná. Žije si v míru a klidu daleko od všech ostatních. Kriminalita je tu tak nízká, že ani nestojí za zmínku. Dokonce ani islandští policisté nenosí zbraně a země nemá žádnou armádu.


Tagy:
island, zajímavá země, příroda, islandský kůň

Letenky

Zimní letenky do exotické Asie od 9500,-

Letenky za exotikou do Asie. Bangkok, Phuket, Langkawi, Borneo, Dubai aj. od 9500 Kč A je to tady! Pro milovníky exotických destinací v zimním období tu máme skvělou zprávu. Letenky do Asie od 9500,- . Qatarairways…

Napsal: Admin / 04.12.2015 ČÍST CELÉ

Ubytování

Zahraničí Vás již omrzelo? Co takhle romantické pobyty pro dva nebo wellness?

Více než 600 slevových pobytů, zážitků a romantických víkendů pro dva! Dáváte přednost slevovým pobytům pro dva či relaxaci ve wellness centru, před exotickou dovolenou? Nebo si chcete prostě jen zpříjemnit víkendy?…

Napsal: Admin / 20.12.2015 ČÍST CELÉ

Dovolená

Tunisko

Cestovní kanceláře rozjely prodej zájezdů na prázdninovou sezónu, přemýšlíte kam se letos vydat a nedat za to jmění a Chorvatsko je prostě už trochu nuda? Vydejte se do Afriky! Tunisko je skvělou alternativou dokonalé…

Napsal: Admin / 14.02.2020 ČÍST CELÉ
RUBRIKA:
26.02.2020
Cesta na Zanzibar bez cestovky.

Zanzibar bez cestovky Po krátké přípravě jsme se rozhodli, že náš další cíl bude ostrov Zanzibar, patřící k Tanzanii.…

09.02.2020
Akční ceny - Egypt, Spojené arabské emiráty

Chybí vám sluníčko, moře a krásné pláže? Nebo si jen potřebujete odpočinout od každodenního stresu?Zde si můžete…

11.12.2015
Romantické slevové pobyty na Tripuj.cz

Slevové pobyty na Tripuj.cz z více než 5 slevových serverů Všichni milovníci slevových pobytů nasaďte brýle (pokud…

01.05.2020
Azorské ostrovvy

Azory jsou sopečným souostrovím ve středním Atlantiku. Spolu s Madeirou jsou jedním ze dvou autonomních portugalských…

14.04.2020
Mallorka - očima Miloše - instruktora potápění

Mallorca bez cestovky. Opět jsme využily předsezónní akční nabídky letenek společnosti Ryanair a v dubnu z Wroclavy…

02.04.2020
Island

Island - nádherná země, která se od ostatních zemí trochu liší. 1. Voda na Islandu Až budete na Islandu, jedna věc vám…

09.03.2020
Ideální tip na výlet!

Přemýšlíte kam s dětmi/ bez dětí na výlet či dovolenou?  Dáváte přednost poznávání krás a zajímavých míst v České…

26.02.2020
Potápění na Maltě - ostrov Gozo

Malta - Gozo bez cestovky Po zjištění, že letecká společnost Ryanair nabízela v dubnu z Wroclawi letenky na Maltu za…

26.02.2020
Cesta na Zanzibar bez cestovky.

Zanzibar bez cestovky Po krátké přípravě jsme se rozhodli, že náš další cíl bude ostrov Zanzibar, patřící k Tanzanii.…

14.02.2020
Tunisko

Cestovní kanceláře rozjely prodej zájezdů na prázdninovou sezónu, přemýšlíte kam se letos vydat a nedat za to jmění a…

Všechny novinky